Om u de beste gebruikservaring te kunnen bieden, gebruiken wij cookies. Voor meer inhoudelijke informatie en het onderscheid die wij hier in maken, verwijzen wij u door naar ons Cookie beleid

Accepteer cookies

Redding voor vissen in de vijver aan de Beethovenlaan

terug naar overzicht

Maandag, 22 juni 2020

Rond 16 juni was er sprake van hevige regenval in Almelo, zoveel, dat de riolering in de Aalderinkshoek al het water niet kon verwerken.

Dat heeft er toe geleid dat een riooloverstort dat uitkomt in de vijver aan de Beethovenlaan, open is gegaan. Daarmee is een grote hoeveelheid organisch materiaal (lees: poep) in de vijver gekomen, Dat organische materiaal gaat verteren en bij dat proces wordt heel veel zuurstof uit het water onttrokken. Als het dan maar een paar dagen weer normaal regent, dan is er niets aan de hand. Dan herstelt het zuurstof gehalte wel. 

Maar het regent niet. Daarom werd door de gemeente de brandweer ingeschakeld om water in de vijver te spuiten. 
Dat is gebeurt op 
vrijdag 19 juni jl. Met twee grote brandweerwagens hebben  ze hun best gedaan. Maar helaas, het mocht niet baten. Metingen wezen uit dat het zuurstofgehalte gevaarlijk laag bleef. En met de aankondiging van het zeer warme zomerweer in de week van 22 juni, is besloten om zoveel mogelijk vis uit de vijver te redden.
Door een beroepsvisser werd met de zeeg, een groot sleepnet, zoveel mogelijk vis uit de vijver gehaald. Daarmee is voorkomen dat deze vis later in de week in nog meer zuurstofnood zouden krijgen met fatale afloop. De karpertjes die gevangen zijn, zijn overgebracht naar de Dollegoorvijver, een vijver in dezelfde wijk met voldoende watercapaciteit om de vissen weer een gezonde omgeving te bieden.